UHY International

1986’da kurulan ve Londra, Birleşik Krallıkta yerleşik olan UHY; Avrupa, Orta Doğu ve Afrika, Amerika ve Asya-Pasifik bölgesindeki 89’u aşkın ülkede ofisleri bulunan bağımsız muhasebe ve danışmanlık firmaları ağıdır. Hizmetleri ve ekipleri; borsada işlem gören kuruluşlar, büyük ve orta ölçekli şirketler, özel işletmeler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve kamu kuruluşları dahil olmak üzere her bir müşterinin kültürüne uygun olacak şekilde hazırlanmaktadır.

UHY; Birleşik Krallıkta uluslararası muhasebe, denetim ve danışmanlık hizmetleri veren HACKER YOUNG (şu anki adı UHY HACKER YOUNG LLP) ve ABD’de aynı hizmetleri veren URBACH KAHN & WERLIN (şu anki adı THE US GROUP, UHY ADVISORS) tarafından kurulmuştur. Ağın simgesi olan UHY bu isimlerin ilk harfini ifade etmektedir.

UHY International’ın genel merkezi Londra, Birleşik Krallıkta bulunmaktadır. UHY’nin tüm üyeleri bağımsız bir şekilde çalışmaktadır ve aynı iş standartları ve müşteri hizmetlerini sağlamaktadır. UHY’nin stratejik faaliyetlerini geliştiren, uygulayan ve denetleyen ve günlük yönetim faaliyetlerini idare eden bir Yönetim Kurulu bulunmaktadır.

Ocak 2015 itibariyle network verileri aşağıda yer almaktadır:

*Ülkeler: 90’dan fazla
*Ofisler: 320’den fazla
*Toplam personel sayısı: 7.600’den fazla
*Gelir: USD 640m

UHY ücret geliri açısından en büyük uluslararası denetim, muhasebe, vergi ve danışmanlık ağları arasında 16. sırada yer almaktadır (En Büyük 4 dahil) (kaynak: Uluslararası Muhasebe Bülteni, Ocak 2015). Bu alanda dünyada yaklaşık 40 ağ bulunmaktadır.

UHY mükemmel rekabet avantajı- küresel kaynaklar ve özenli bireysel hizmet ile iyileştirilmiş ulusal kabiliyetler sunmaktadır.

UHY’nin üyelerinin Bölgesel ve Küresel konferanslar, Çalışma Grupları, Özel Çıkar Grupları, Uluslararası yönetim kursları vb. havuz kaynakları ile uluslararası düzeyde faaliyet gösteren şirketlere hizmet verme, uluslararası deneyime erişme ve bireysel firmalar dışındaki şirketlere de hizmet sunma imkânı bulunmaktadır.

www.uhy.com

uhy-int-sag